Wspiął się na warszawski wieżowiec bez zabezpieczenia. Zatrzymała go policja
W niedzielny poranek, 21 czerwca, w centrum Warszawy doszło do niecodziennej interwencji służb ratunkowych. Wszystko za sprawą 37-letniego mężczyzny, który bez zabezpieczeń postanowił wspiąć się na Varso Tower - najwyższy budynek w Polsce i całej Unii Europejskiej, mierzący wraz z iglicą aż 310 metrów. Na miejscu błyskawicznie pojawiła się policja oraz straż pożarna, zaalarmowane przez zarządcę obiektu. Śmiałek został zatrzymany i przesłuchany, a prokuratura postawiła mu zarzut naruszenia miru domowego (art. 193 Kodeksu karnego).
Choć policja oficjalnie nie ujawniła tożsamości wspinacza, wszystko wskazuje na to, że wspiął się Marcin Banot - znany śląski influencer i pasjonat wspinaczki bez asekuracji (builderingu). Mężczyzna niedługo po zdarzeniu opublikował na swoim Instagramie zdjęcie spod Varso Tower z krótkim komunikatem, że "jest już na dole". Niedzielny wyczyn to kolejny punkt na długiej liście jego spektakularnych, choć nie zawsze legalnych akcji - w przeszłości Banot zdobył już m.in. warszawski hotel Marriott oraz budynek telewizji Polsat.
