Pitbul na plakacie reklamującym warszawskie schronisko. "To bardzo żwawy senior"

fot. Wielki Nos / wykop
fot. Wielki Nos / wykop

Schronisko 'Na Paluchu' promuje adopcję psów za pomocą plakatów na przystankach komunikacji miejskiej. Na jednym z plakatów pojawił się 9 letni Sven rasy agresywnej.

Jak deklaruje schronisko "Sven bardzo ładnie umie chodzić na smyczy, nie reaguje na zdecydowana większość psów mijanych na spacerach i podczas nich bardzo ładnie skupia się na eksploracji terenu. Ceni sobie niezależność i na poczatku podczas spacerów nie zwracał uwagi na człowieka. Teraz wesoło się wita się ze znajomymi wolontariuszami, a zawołany nawiązuje fajny kontakt z opiekunem i czasem lubi sobie pobrykać, a nawet domagać się głasków. Chłopak potrafi dobrze się komunikować i doświadczona osoba z pewnością będzie potrafiła nawiązać z nim relację opartą na obopólnym poszanowaniu granic."

Sven to pies rasy Amstaff/Pitbull uchodzące za rasy agresywne. Sven na pewno nie nadaje się do domu z dziećmi oraz innymi zwierzętami, nie lubi nachalnego kontaktu i potrzebuje spokoju w swoim otoczeniu, żeby poczuć się bezpiecznie. Sven swobodniej czuje się w towarzystwie kobiet, ale po bliższym poznaniu zaprzyjaźnił się też wolontariuszami chłopakami.

Adopcja psa rasy agresywnej wymaga odpowiedzialności i świadomości, ponieważ to silne, energiczne psy z konkretnymi potrzebami.

Jeśli myślisz o adopcji pitbulla, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

- Charakter i socjalizacja: Psy w schroniskach często mają różne doświadczenia życiowe. Pracownicy schroniska zazwyczaj dobrze znają swoich podopiecznych i mogą powiedzieć, jaki dany pies ma temperament, jak reaguje na ludzi, inne psy czy bodźce. Wiele pitbulli to bardzo przyjazne i lojalne psy - ale niektóre mogą mieć problemy behawioralne, np. z lękiem czy nadpobudliwością.

- Szkolenie i wychowanie: Pitbulle są inteligentne i chętne do nauki, ale potrzebują konsekwentnego i spokojnego przewodnika. Warto od początku pracować nad podstawowymi komendami, spokojnym chodzeniem na smyczy i właściwą socjalizacją.

- Potrzeby fizyczne i umysłowe: To aktywne psy, które potrzebują dużo ruchu i zajęć - spacery, zabawy, ćwiczenia umysłowe. Znudzony pitbull może zacząć niszczyć rzeczy lub przejawiać niepożądane zachowania.

- Bezpieczeństwo i odpowiedzialność: Niestety pitbulle mają pewną "złą sławę", często niesprawiedliwie. Dobrze wychowany pitbull jest cudownym psem rodzinnym, ale jego siła i temperament oznaczają, że zawsze trzeba zachować ostrożność - szczególnie w kontaktach z innymi psami i dziećmi.

Czy to pies dla Ciebie?: Warto szczerze ocenić, czy masz czas, cierpliwość i doświadczenie, by zapewnić pitbullowi odpowiednie warunki. Jeśli tak - możesz zyskać niezwykle wiernego, czułego i mądrego przyjaciela.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Dziś w Warszawie

11℃
-2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro